Dünyada Ferroli

1955 yılında İtalya’nın Verona şehrinde kurulan Ferroli Grubu Ferroli Klima Servisi, bugün Avrupa’da ısıtma ve iklimlendirme sektörünün lider kuruluşları arasında yer alıyor. Endüstriyel ürünlerden ev kullanımına yönelik ürünlere, ısıtma ve havalandırmadan hidromasaja kadar geniş bir yelpazede üretim yapan Ferroli Grubu, İtalya’daki fabrikalarının yanı sıra Fransa, İspanya, Almanya, Polonya ve Çin’de de toplam üretim sahası 500.000 m2′yi aşan geniş çağlı üretim tesislerine sahip.

Türkiye’de Ferroli Klima Servisi

1990 yılında Türkiye pazarına giriş yapan ve 18.yılını dolduran Ferroli A.Ş., ısıtma ve klima sektörünün önemli kurumları arasında yer alıyor. Ferroli’nin hermetik ve bacalı modellerinin yanı sıra yeni bir teknoloji ile üretilen yoğuşmalı kombileri ve klimaları, binlerce kullanıcının hayat kalitesine katkıda bulunuyor.

“Ferroli Kalitesi”ni yaratan unsurlar arasında;

  • Sektör ortalamalarının çok altındaki düşük arıza oranı,Ferroli Klima Servisi
  • 24 saat içinde bakım garantili teknik servis hizmeti veren kaliteli, yaygın ve güvenilir yetkili servisleri,Ferroli Klima Servisi
  • Güeryüzlü ve tecrübeli satış organizasyonu,Ferroli Klima Servisi
  • Yaygın yetkili satıcı ağı,
  • %100 müşteri memnuniyetini hedefleyen fiyatları ve hizmet anlayışı yer alıyor.

Isıtma ve klima sektöründe satış sonrası hizmetin yetkili kişiler tarafından, zamanında, doğru ve tam olarak sağlanması gerçeğinden hareket eden Ferroli, satış sonrası hizmetleri büyük bir titizlikle uyguluyor.

Ferroli aynı zamanda Türkiye’de yatırım yaptı. Düzce II. Organize Sanayi Bölgesi’nde 65.000 m²’lik alanda kurulumu devam eden kombi ve radyatör üretim tesisi, 2006 yılında Türkiye’nin en büyük 100 yatırımı arasında 87.sırada yer alan Ferroli Düzce Fabrikası üretime başladı.

Ferroli Klimalar

Ferroli Türkiye’nin klima ve soğutma grubu ürünleri satışları, toplam ürün satışları içinde %7′lik bir paya sahip.

Ferroli, 2008 yılı için, konut tipi klimalarında teknik analiz ve pazar talepleri doğrultusunda; yaşam kalitesini artırmak için düşük ses seviyesi ve enerji verimliliğini ön planda tutuyor.

Ferroli’nin konut tipi klima grubu 7 farklı modelden oluşuyor:

İnverter’l Charm; İnverter’lı Multi Flex; A sınıfı Sorriso Flat, A sınıfı Duvar Tipi Space, Yüksek Basınçlı Kanallı Smile D, Kaset ve Salon Tipi Klimalar

İleri teknoloji ürünü DC inverter cihazlarının temel özellikleri; rejime hızlı girmeleri ve ortam konfor şartlarına en verimli şekilde ulaşıyor olmaları. İkiz rotary kompresördeki hız düşümü ile enerji verimliliği artırılırken, yine bu sayede düşük hızlarda daha verimli ve sessiz çalışma imkanı sağlanıyor.

AC inverter klimalara göre %30 daha verimli olan DC inverter klimalar, karbon filtresi kullanımı ile tam bir hava filtrasyonu sağlıyor ve antibakteriyel filtreleri ile mikropların yayılmasını azaltıyor..